Znów bez wyjazdowego zwycięstwa: Crystal Palace - Everton 2:2
Ostatni raz Everton wygrał na wyjeździe w styczniu, w meczu z Crystal Palace. Tym razem The Toffees nie pokonali zamykających ligową tabelę Orłów i zremisowali 2-2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed upływem 1 minuty. Strzał Loftus-Cheeka obronił jeszcze Pickford, lecz zbił futbolówkę wprost do McArthura, który spokojnie umieścił ją w siatce.

Everton wyrównał 5 minut później. W polu karnym dość teatralnie upadł Niasse, ale sędzia dał się nabrać i podyktował rzut karny. Na gola pewni zamienił go Leighton Baines.

Crystal Palace miało optyczną przewagę i w 35 minucie po znakomitej centrze wzdłuż linii pola bramkowego do pustej siatki piłkę wpakował Zaha.

The Toffees zdołali wyrównać tuż przed przerwą. Speroni zbyt krótko wybił piłkę, a fatalnie zachował się jeden ze stoperów tracąc ją na rzecz Gueye. Następnie prostopadłe posłał Sigurdsson, a w sytuacji sam na sam gole zdobył Niasse.

Po zmianie stron okazję do gole na wagę zwycięstwa miał Calvert-Lewin, ale z 5 metrów uderzył bardzo lekko i dął szansę na interwencję Speroniemu. Po drugiej stronie w sytuacji niemal sam na sam znalazł się Benteke, ale uderzył obok słupka.